Homeopatické poradenství

Ing. Dita Broukalová, RHom.    

Tyto stránky slouží pouze pro informativní účely a nenahrazují lékařskou péči.    

Použití homeopatie
Klasická a postklasická homeopatie
Druhy homeopatie u nás
Ceny
O mně
Kontakt
Přednášky a semináře

Poradny: Chomutov
a Nejdek

Homepatika
Historie homeopatie
Psychosomatika

Odkazy:

Nabídka masáží Dita Chomutov
Nabídka masáží Dita Nejdek
Nabídka masáží Tomáš

Homeopatika

Homeopatie používá při léčbě homeopatika. Homeopatika se vyrábí z přírodních látek ředěním a třepáním např. z rostlin, zvířat, minerálů, kovů, ale i nemocí nebo např. z mateřského mléka – lidského i různých zvířat. Původní látka je tolik naředěná, že pokud by se udělal chemický rozbor, vůbec nebude v homeopatiku nalezena. Je tam pouze „otisk“ původní látky neboli vibrace. Homeopatika se dnes prodávají v lékárně, většinou jako malé sladké kuličky. Obvykle jsou vyráběny ředěním do glukosy.

Užívání homeopatik

Na homeopatika se nesahá rukou. Pouze se vysypou ze skleničky nebo sáčku rovnou pod jazyk. Pokud děláme z homeopatik ředění, vysypou se bez dotyku ruky ze sáčku přímo do skleničky s vodou. Návod na ředění homeopatik dostanete u mě na konzultaci.

Homeopatika se nechají rozpustit v puse pod jazykem. 15 minut před jejich užitím se nesmí jíst, pít, kouřit, čistit si zuby, žvýkat žvýkačku atd. a 15 minut po jejich rozpuštění také ne. Je to proto, že se homeopatika vstřebávají sliznicí v puse a ne v žaludku.

Skladování homeopatik

Homeopatika nikdy nedávejte k penězům do peněženky (na peníze sahá příliš mnoho lidí, což by mohlo ovlivnit vibraci homeopatik), nenechávejte je v blízkosti eletkrických přístrojů jako je počítač, televize ... v blízkosti mobilního telefonu, na přímém slunečním světle.

Homeopatika není rovněž vhodné skladovat v lékárničce u ostatních léků, mohlo by dojít ke kontaminaci kafrem nebo mentolem.


Homeopatická potence

Homeopatická potence je síla léku, je to označení, jak hodně byla původní látka naředěná, čím je víc naředěná, tím je homeopatický lék silnější. U nás většinou prodávají homeopatika v potencích 5 CH, 9 CH, 15 CH, 30 CH a 200 CH.